Taekwondo

Taekwondo to zarówno sztuka walki jaki narodowy sport walki  w Korei. Styl ten cechuje znaczna różnorodność kopnięć, w tym szczególnie spektakularnych technik wykonywanych nogami w powietrzu. Taekwondo jest więc uderzaną sztuką walki wykorzystującą nogi i ręce. Jako, że jest również dyscypliną sportową sprzyja rozwojowi kondycji oraz układu mięśnio-szkieletowego.

Historia i dzień dzisiejszy Taekwondo.

Istnieją źródła historyczne dowodzące, że na terenach dzisiejszej Korei już w czasach starożytnych istniała sztuka walki przypominająca dzisiejsze sztuka walki Taekwondo - zawodyTaekwondo. Jest to powodem uważania tego sportu walki, za jeden z najstarszych w historii ludzkości. W dniu dzisiejszym Taekwondo cieszy się dużą popularnością na świecie i posiada wiele krajowych i międzynarodowych organizacji.  Od roku 1994 ranka tej sztuki walki dodatkowo wzrosła ponieważ Taekwondo zostało uznane za pełnoprawną dyscyplinę olimpijską. Na chwile obecną warto wymienić 3 główne organizacje tego sportu walki: ITF, GTF, WTF. Pierwsze dwie szkoły dopuszczają uderzenia w twarz pięściami ubranymi w rękawice. Przepisy WTF natomiast dopuszczają tylko ataki nogami na głowę – rękami atakuje się tylko w korpus, dlatego w WTF stosuje się głównie techniki nożne, podobnie jak w Kick-Boxingu.W naszym rodzinnym kraju mamy Polską Unię Taekwondo (PUT) oraz Polską Federację Taekwondo (PFT).

Dla kogo jest Taekwondo?

Tą sztukę walki można polecić wszystkim lubiącym uderzane sporty walki, dla których nie sama walka jest elementem kluczowym lecz rozwój psychofizyczny. Z racji ograniczeń wynikających zasad, ochraniaczy i dobrej kadry instruktorskiej Taekwondo może być również ciekawą formą rekreacji ruchowej dla większych dzieci.

 

 Sztuka walki Taekwondo

zawody Taekwondo - sport walki

Data: 21.08.2012 Kategoria: Archiwum
pharlab.24webhost.org Zithromax Xenical Flagyl Propecia http://goponstel.wwwebhost.org/